12 mniej znanych kreatorów stron internetowych
W czasach szybkiego Internetu i bycia online 24 godziny na dobę, posiadanie własnej strony internetowej jest chlebem powszednim. Niezależnie kim jesteś – osobą chcącą wypromować swoją firmę, korporacją, jednym z wielu blogerów modowych czy lifestyle’owych – każdy ma potrzebę stworzenia swojej strony, aby pomóc sobie czy swojej firmie. Wiele osób potrafi stworzyć swoją stronę internetową, ale dla tych, którym ta tematyka jest obca, ogromny Internetowy świat jest również na wyciągnięcie ręki. W takim wypadku przydają się programy do łatwego generowania stron internetowych.
Dlaczego kreatory stron WWW są ważne?
Mimo, że większość z nas potrafi stworzyć stronę internetową, porady profesjonalistów zawsze będą pomocne. Właśnie dlatego kreatory witryn są obecnie na topie. Dzięki nim będziesz na bieżąco z najnowszymi technologiami tworzenia stron internetowych i zredukujesz koszty tworząc swoją idealną stronę internetową. Tworzenie stron to także wiedza i znajomość różnych języków programowania jak HTML oraz zaawansowane umiejętności programowania. To wszystko oraz inne związane z tym kwestie, jak grafika, są w całości zapewniane przez kreatory stron internetowych, które tworzą właściwie funkcjonujące strony.
Kolejną ważną przyczyną, dlaczego kreatory stron WWW są ważne, jest łatwość, z jaką tworzy się strony bez konieczności pisania kolejnych linijek kodu przy dodawaniu każdej poprawki, dzięki interfejsowi z opcjami do wyboru. To bardzo ułatwia nanoszenie poprawek, zarówno tekstowych jak i obrazów.
Na rynku dostępnych jest wiele kreatorów. Jednymi z najbardziej popularnych są Wix, Weebly, SquareSpace i Strikingly. Są znane na całym świecie dzięki stronom, jakie tworzą, ich grafikom, wyglądowi i wartościom dodanym. Niemniej jednak, istnieje mnóstwo innych mniej znanych kreatorów, które oferują świetne funkcje w niższych cenach. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na tych mniej znanych programach. Zatem, zaczynajmy.
12 kreatorów stron internetowych, o których mogłeś wcześniej nie słyszeć
Poniższa lista zawiera niektóre z mniej znanych aplikacji webowych do tworzenia stron internetowych oraz ich opisy, opisy ich działania, ich wady oraz zalety. Przeczytaj!
1. Imcreator
Spośród wielu kreatorów do tworzenia stron internetowych dostępnych online, Imcreator jest bardzo polecany jako najnowocześniejszy, bardzo dynamiczny i przyjazny użytkownikom. Do tej pory, aplikacja ta pomogła stworzyć ponad 17 milionów stron. Szablony, jakie oferuje ten program są atrakcyjne wizualnie i pasują do niemal wszystkich standardów SEO i stron internetowych. Kreator ma ogromną bazę darmowych szablonów, z których możesz wybrać dowolny. Twórcy tego narzędzia twierdzą, że dzięki technologii Polydoms zainstalowanej w XPRS, ten kreator jest o wiele lepszy od konkurencyjnych.
W ten sposób możesz stworzyć stronę za pomocą Imcreator:
- Na początku, wybierasz gotowy szablon, pustą stronę lub korzystasz z własnej strony.
- Po wybraniu szablonu, wybierz „customize now”, aby dostosować stronę do swoich upodobań.
- Przejrzyj witrynę i dostosuj jej podstrony, ustawienia itp.
- Po dokonaniu zmian, zapisz stronę z ostateczną nazwą, pod którą będzie można ją znaleźć.
Największą zaletą narzędzia Imcreator jest to, że jest darmowy i bardzo elastyczny wobec oczekiwań klientów. Oferuje przyjemne dla oka szablony, które łatwo zwrócą na siebie uwagę odwiedzających. Strona stworzona za pomocą tego kreatora może zostać również z łatwością zaktualizowana.
2. Mobirise
Mobirise jest narzędziem offline używanym głównie w systemach operacyjnych Windows oraz Mac, za pomocą którego można stworzyć małe strony internetowe, strony docelowe, streszczenia online, portfolio, strony promujące aplikacje, wydarzenia i usługi. Ten kreator jest świetną opcją dla ludzi niezaawansowanych technologicznie oraz dla osób, dla których ważniejszy jest wygląd strony niż wpisywanie kodów. Mobirise sprawdzi się zarówno u dobrych programistów jak i w przypadku małych projektów.
Oto sposób, w jaki działa ta strona:
- Zaczynasz od wybrania szablonu strony, a później budujesz stronę za pomocą paneli dodawanych czerwonym plusem u dołu strony, które możesz przemieszczać wedle upodobania.
- Następnie, dostosuj zawartość każdego panelu i klikaj w obiekty edytując zgodnie z zapotrzebowaniem.
- Następnie wybierz parametry elementów poprzez panel z parametrami, który znajdziesz klikając w niebieski przycisk zębatki.
- Na koniec, kliknij w podgląd mobilny, aby zobaczyć, jak strona wygląda na innym urządzeniu i opublikuj ją.
Największą zaletą Mobirise jest jego minimalistyczność i przyjazność dla użytkowników. Jest darmowy zarówno do użytku komercyjnego jak i non-profit. Jedyną jego wadą jest fakt, że za jego pomocą można stworzyć jedynie małe i średnie strony internetowe.
3. Moonfruit
Moonfruit jest narzędziem do tworzenia stron internetowych, które jest powszechnie używane do tworzenia bardzo interaktywnych stron w ciągu kilku minut. Za pomocą tego kreatora można z łatwością łączyć ze sobą dostępne szablony do stworzenia własnej strony. Nie trzeba mieć zaawansowanych umiejętności technicznych, wystarczą te podstawowe.
Ten program do tworzenia stron internetowych oferuje 14-dniowy okres próbny, podczas którego możesz się zdecydować, czy chcesz korzystać z Moonfruit, czy nie.
- Na początek, będziesz musiał wybrać spośród dostępnych szablonów, aby zacząć tworzenie strony.
- Możesz dostosować wzory, wgrać czcionki i zdjęcia i dokonać wszystkich zmian, jakie będziesz chcieć.
- Na koniec otrzymasz stronę specjalnie dla Ciebie i Twoich produktów.
Moonfruit jest idealnym kreatorem dla klientów indywidualnych oraz małych firm, które chcą stworzyć swoją stronę internetową, ale nie mają zbyt wielu środków. Moonfruit nie generuje kosztów, przez co jest opłacalny dla firm.
4. Moto CMS
Rated among the top vendors of web builders, Moto CMS, oceniane jako jeden z najlepszych sprzedawców wśród kreatorów stron internetowych, oferuje ponad 2500 dopracowanych szablonów stron w ponad 60 kategoriach. Usługi oferowane przez Moto CMS to między innymi projekty logo, projekty banerów, dostosowanie stron internetowych, hosting, monitoring dostępności, usługi SEO oraz zarządzanie sklepem online. Jeżeli jesteś początkującym, Moto CMS jest idealny dla Ciebie, ponieważ oferuje prosty w obsłudze edytor oraz interaktywne szablony.
Moto CMS działa w taki sposób:
- Klient wybiera szablon spośród listy dostępnych szablonów.
- Kiedy wybierze szablon, może go dostosować wedle upodobań.
- Kiedy to zrobi, może dodać treści stron.
- Następnie, można dodać własne SEO oraz analizy potrzebne w prowadzeniu strony.
- Na końcu ukazany zostanie podgląd strony i jeżeli będzie odpowiadał klientowi, zostanie opublikowany online.
Największą zaletą Moto CMS jest jego zwięzłość. Dostępne jest wiele szablonów do wyboru, co również jest zaletą. W porównaniu do innych kreatorów stron internetowych, działa bardzo szybko. Edytor tego programu jest prosty, składa się z łatwych w obsłudze interfejsów wyboru i dodatkowych ustawień dla optymalnej edycji. Obsługa systemu Moto CMS zasługuje na specjalne wyróżnienie, ponieważ jest zawsze dostępna i bardzo pomocna.
5. Simvoly
Założone w 2016 roku Simvoly działa pomagając ludziom i spółkom rozwijać ich firmy. Dzięki temu kreatorowi stron internetowych, cały proces tworzenia strony jest prostszy dla ludzi mało zaawansowanych technicznie. W Simvoly nie ma żadnych niepotrzebnych elementów czy funkcji, specjalnie, aby był prosty dla klientów. Narzędzie to zapewnia dużą ilość możliwości, takich jak zorganizowanie sklepu internetowego w kilka minut czy dostępność podglądu mobilnego.
- Ten kreator stron internetowych oferuje cały edytor blogów, w którym można oznaczać i kategoryzować systemy, edytować linki, zarządzać komentarzami i wiele innych.
- Można z łatwością dodawać obrazy, galerie, filmy czy cytaty jako nagłówki.
- Za pomocą Simvoly można dodawać napisy, tekstury, pola wyboru, daty a nawet hasła.
- Istnieje nawet możliwość przekierowywania użytkowników pod inny adres URL i zmiany w ich powiadomieniach e-mailowych.
- Narzędzie oferuje około 84 interaktywne szablony do wyboru, spośród których większość jest współczesna.
Dużą zaletą programu do tworzenia stron internetowych Simvoly jest to, że nie ma w nim skomplikowanych opcji, jednak narzędzie to wiele traci na mylącym interfejsie i nie do końca zrozumiałym języku.
6. Site123
Tak samo jak poprzednicy, Site123 jest jednym z prostych kreatorów stron internetowych dostępnych na rynku. To narzędzie ma jednak przewagę nad tradycyjnymi kreatorami. Site124 oferuje także darmowy hosting, dzięki któremu klient może się czuć pewnie i bezpiecznie.
Site123 działa w trzech prostych krokach
- Wybierz szablon strony i go zastosuj.
- Dopasuj styl, rozmiar czcionki i wprowadź treści.
- Na koniec, opublikuj swoją stronę i otwórz sklep internetowy w mniej niż godzinę. Site123 ułatwia całą pracę online poprzez każde urządzenie mobilne.
Ogromną zaletą Site123 jest fakt, że jest to idealna strona dla początkujących. Ludzie mało zaawansowani poradzą sobie na niej bardzo dobrze i wykorzystają jej różne atrybuty. Wadą narzędzia Site123 jest ograniczanie kreatywności klientów i niedawanie im zbyt dużej wolności. Po zaktualizowaniu strony nie można na nią nanieść zbyt wielu poprawek.
7. Sitey
Sitey pomaga klientom stworzyć własną, profesjonalnie wyglądającą stronę. Ten kreator stron internetowych jest całkowicie darmowy. Korzystają z niego profesjonaliści dbający o wizerunek ich firmy. Sitey zapewnia także godny zaufania i bezpieczny hosting, co jest niezwykle ważne dla przyszłych klientów.
Sitey działa na takiej samej zasadzie jak pozostałe kreatory stron internetowych.
- Klient wybiera szablon
- Wprowadza grafiki i wybiera czcionki
- Dodaje treść
- Następnie publikuje online
Zaletą Sitey jest to, że wszystko jest na nim bardzo proste i nie trzeba trudzić się wykupując hosting itp. Wadą jest fakt, że Sitey działa jedynie w przypadku małych stron, a nie dużych domen.
8. SnapPages
SnapPages jest kreatorem stron internetowych idealnym dla niezaawansowanych technicznie ludzi, którzy chcą stworzyć stronę dla swoich produktów. Działa na zasadzie prostego interfejsu, za pomocą którego stworzysz swoją wymarzoną stronę.
SnapPages działa w ten sam sposób, co pozostałe kreatory stron internetowych.
- Klient wybiera szablon
- Wprowadza grafiki i wybiera czcionki
- Dodaje treść
- Następnie publikuje online
Zaletą korzystania z SnapPages jest jego nieustanne rozwijanie się, dzięki czemu narzędzie nie pozostaje w tyle. To sprawia, że jest tak chętnie wybierany przez klientów.
9. uCoz uKit
uCoz uKit zapewnia klientom nowoczesną, profesjonalnie wyglądającą stronę internetową poprzez swoje piękne szablony, wzory i pomysły do wyboru. Klienci chwalą sobie uCoz uKit, ponieważ nie wymaga od nich żadnego programowania, a jedynie dostosowuje wcześniej istniejącą treść. Wtedy strona jest gotowa dla klienta.
uCoz UKit działa w ten sam sposób co poprzednie kreatory, takie jak SnapPages i Sitey.
Zalet pracy z kreatorem stron internetowych UCoz jest wiele. Zyskasz pełny dostęp do edycji kodu oraz darmowy dostęp do UCoz API, dzięki czemu będziesz miał swobodę i będziesz mógł się wykazać kreatywnością. Wadami narzędzia są duża ilość opcji na stronie głównej, ograniczenia darmowego konta, takie jak banery oraz mała ilość pamięci w porównaniu do innych kreatorów.
10. uCraft
uCraft jest kreatorem stron internetowych opierającym swoją działalność na blokach, za pomocą których tworzone są strony internetowe. Te bloki zawierają poszczególne elementy. UCraft jest zbawieniem dla zajętych twórców, którzy chcą stworzyć swoje strony w bardzo krótkim czasie. Narzędzie oferuje 63 szablony do wyboru, a wszystkie z nich są dostosowane do urządzeń mobilnych.
UCraft działa w ten sam sposób co inne kreatory, takie jak Sitey, uCoz itp.
Ucraft cechuje konfigurowalność, której brakuje w innych kreatorach stron internetowych działających na blokach. Jeżeli chcesz jedynie stworzyć stronę z szablonu, UCraft nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego, będziesz musiał tworzyć bloki od początku.
11. Voog
Voog pracuje z firmami tworząc wielojęzyczne strony internetowe. Ten kreator jest zaprojektowany tak, aby stworzyć kilka wersji tej samej strony w różnych językach, aby pomóc Ci dotrzeć do większej ilości ludzi na całym świecie. W porównaniu do tradycyjnych kreatorów, Vogg jest dobrze skonfigurowany i prosty w użytku.
Aby używać tej strony:
- Kliknij „get started”, aby zacząć i wybierz szablon spośród wielu, które oferują.
- Następnie, możesz dodać własne pliki, zdjęcia, filmy i inne informacje, które chcesz zawrzeć na stronie.
- Dodaj tytuł i zobacz podgląd swojej strony.
Największą zaletą Voog jest możliwość tworzenia treści w wielu językach, co bardzo poszerza zasięgi.
12. WebWave CMS
WebWave jest darmowym programem do tworzenia stron internetowych, który pomaga tworzyć strony od podstaw lub za pomocą darmowego szablonu. WebWave automatycznie przekształci Twój wymarzony projekt w stronę internetową. Nie wymaga umiejętności programowania, nie ma ograniczeń. Z tym narzędziem będziesz miał pełną kontrolę nad swoją stroną.
Aby stworzyć stronę:
- Na początku, zarejestruj się na WebWave.
- Kiedy utworzysz konto, kliknij w przycisk „New Page” aby wybrać pustą stronę lub szablon, na którym chcesz pracować.
- Kiedy wybierzesz wszystkie opcje, zostanie ukazana cała magia strony.
Więc, jakie są zalety kreatora stron internetowych WebWave? Jest to bardzo przyjazne dla kieszeni narzędzie. Dzięki dostępnemu czatowi online możesz rozwiać swoje wszelkie wątpliwości, zarówno w typowych godzinach pracy, jak i poza nimi. Użytkownicy WebWave mają także swoją stronę na Facebooku, na której dzielą się swoją wiedzą i informacjami. To jest ogromna zaleta, ponieważ ludzie mogą w taki sposób rozwiązywać problemy.
Podsumowując
Mamy nadzieję, że nasza lista zainspirowała Was do wybrania któregoś z kreatorów stron internetowych do następnego projektu. Podzielcie się Waszymi faworytami z zestawienia w komentarzach poniżej.