Łatwo wyszukuj snippety dzięki SearchCode

Opublikowany 21 listopada 2016 w Web Development. Tagi: , .

Programiści i hakerzy często potrzebują działających fragmentów kodu, by móc wykonywać szybciej i lepiej swoją pracę lub testować swoje programy. GitHub, Bitbucket, Google Code, Sourceforge itp. to kilka przykładowych popularnych stron internetowych, które pozwalają użytkownikom tworzyć i indeksować duże bazy użytecznych fragmentów kodu. Inżynierowie oprogramowania stale monitorują te strony w poszukiwaniu przykładowych kodów lub projektów, które mogą wydatnie pomóc im w lepszej analizie i zrozumieniu problemów programistycznych.

Ale zidentyfikowanie konkretnego portalu, gdzie znajduje się poszukiwany przez Ciebie snippet, może być trudne. Na przykład, jeśli programista chce zapoznać się z kodem działającej komputerowej gry karcianej (powiedzmy, że pasjansa), to jak może on wyszukać go bezpośrednio, bez przełączania z jednej wyszukiwarki kodu do drugiej i wczytywania różnych próbek kodu? Odpowiedź jest prosta – poprzez SearchCode!

searchcode-1

SearchCode – wyszukiwarka kodów źródłowych

SearchCode jest zindeksowanym i gotowym do przeszukiwania repozytorium kodów źródłowych, które pozwoli Ci wyszukać działające fragmenty kodu, przykłady funkcji, API i bibliotek w ponad 90 językach programowania w więcej niż dziesięciu zbiorach jednocześnie. Wyszukuje kod z wielu różnych repozytoriów, takich jak: GitHub, Bitbucket, Google Code i innych, a następnie wyświetla wyniki z podświetlonymi odpowiednimi liniami. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować odpowiednie zapytanie z dokładnymi liniami kodu (LOC – lines of code), których potrzebujesz, a narzędzie już zrobi za Ciebie całą resztę. W ten sposób, nie tylko doświadczysz mocy różnych repozytoriów kodu w jednym miejscu, ale również zaoszczędzisz czas, ponieważ szukane linie kodu znajdziesz podświetlone na swoim ekranie. Fajnie, co?

Największe wyzwanie stojące przed robotami internetowymi w czasie wyszukiwania przykładów kodu to z pewnością znaki specjalne. Większość „indekserów” nie indeksuje znaków specjalnych. Co więcej, może im to zabrać bardzo dużo czasu. SearchCode rozwiązuje oba te problemy, pozwalając Ci szukać kodu poprzez funkcję/nazwę metody, nazwę stałych/zmiennych, operacji, luk bezpieczeństwa, użytkowania, a także poprzez znaki specjalne i to znacznie szybciej niż inne wyszukiwarki kodu źródłowego.

Kilka najbardziej zauważalnych funkcjonalności SearchCode to:

  • wykorzystanie Sphinx do przeprowadzania wyszukiwań kodu,
  • większość informacji prezentowana w taki sposób, że nie ma konieczności w nie klikać, ale zawsze można, w razie potrzeby,
  • wyszukiwania mogą być filtrowane względem określonego źródła lub konkretnego języka programowania przy użyciu różnych opcji rozszerzonych,
  • narzędzia jest na licencji open source, więc jest całkowicie darmowe.

Jak działa to narzędzie?

Aby rozpocząć korzystanie z SearchCode wejdź na stronę główną narzędzia, a zobaczysz pole wyszukiwania na środku ekranu. Jeśli znasz dokładny LOC, który chcesz wyszukiwać, wpisz go w tym polu i naciśnij „Szukaj” („Search”). Ewentualnie możesz również wpisać nazwę funkcji/metody (np. Palindrome) i dopiero wtedy wcisnąć „Szukaj”.

Na następnym ekranie zostaną wyświetlone wszystkie wyniki dla szukanego LOC lub szukanej metody, z podświetlonymi konkretnymi wyrażeniami z zapytania. Wyniki będą obejmować programy napisane w różnych językach (takich jak C ++, Prolog, Haskell, D, C, Java, Python itp.) oraz z różnych repozytoriów. Można filtrować wyniki wyszukiwania według repozytorium źródłowego, jak również według języka programowania, poprzez opcje wyboru, znajdujące się w panelu po lewej stronie ekranu. Gdy wybierzesz już żądane filtry, naciśnij zielony przycisk z napisem „Zastosuj” („Apply”), a wyniki zostaną zawężone do interesujących Cię pozycji. Z wyników można wybrać najbardziej pasujący do Twoich potrzeb fragment kodu i następnie zastosować go do własnych celów.

searchcode1

Można również wypróbować SearchCode poprzez przykładowe filtry, które możesz znaleźć przewijając stronę główną trochę w dół. Kliknij na wybranym filtrze, by natychmiast uzyskać dostęp do jego wyników. Jeśli chcesz, to użyj API SearchCode bezpośrednio w swojej aplikacji do automatyzacji wyszukiwania kodu. Ponadto narzędzie oferuje funkcje premium poprzez „SearchCode server” w płatnej subskrypcji. Będziesz miał tu możliwość pobrania narzędzia i zainstalowania go na własnym serwerze, dzięki czemu możesz mieć potężną wyszukiwarkę kodu w swojej własnej chmurze.

Oferta darmowa kontra płatna subskrypcja

SearchCode może być używany na trzy różne sposoby:

  • Community Edition – całkowicie darmowy, ale nie możesz zmienić wyglądu wyników oraz nie otrzymasz żadnego wsparcia i pomocy,
  • Full Version without Support – 99 dolarów za pełne wydanie ze wszystkimi bajerami, ale dalej bez wsparcia,
  • Server Edition – 699 dolarów za wersję premium z dwuletnim wsparciem, darmowe aktualizacje w czasie trwania umowy oraz możliwość zamawiania własnych funkcji.
  • Znajdź działające snippety, przykłady, funkcje i API za pomocą jednego kliknięcia, wypróbuj searchcode.com/ via @MonitoringStron

    Tweetnij to

Ogólne wrażenia

SearchCode okazuje się być potężnym narzędziem dla programistów, jak i dla hakerów. Oferuje on gotowe fragmenty kodu, działające przykłady, projekty, cały wysiłek włożony przez setki ludzi w jednym miejscu oraz może pomóc w szybkim zrozumieniu stojących przed Tobą problemów, byś mógł z jego wsparciem sięgnąć gwiazd. Gdyby się głębiej zastanowić, to narzędzie nie posiada żadnych zasadniczych wad. To znaczy w sytuacji, gdy używasz jej bezpłatnego wydania. Płatne wersje oferują wszak rozszerzoną funkcjonalność i wsparcie, ale czy są warte swojej ceny, kiedy masz nieograniczony dostęp do takich repozytoriów jak GitHub, Bitbucket i wielu podobnych? Osoby pracujące nad projektami, gdzie liczy się każda sekunda zwłoki, na pewno powiedzą „TAK”, a wszyscy inni prawdopodobnie stwierdzą, że jednak nie.

Komentarze zamknięte.

  • Obserwuj nas

  • Przeglądaj Kategorie



  • Super Monitoring

    Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


    Wypróbuj bezpłatnie

    lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
  • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
    Super Monitoring
    lub dowiedz się więcej
    o monitorowaniu stron