Prezentuj dane w postaci infografik za pomocą Infogr.am

Opublikowany 14 kwietnia 2016 w Content. Tagi: , , , .

Proste zestawienie losowych danych może być często dość niezrozumiałe. Jeśli jednak odpowiednio je zorganizujesz i nadasz im odpowiedni sens, możesz przedstawić przydatne informacje w łatwo przyswajalny sposób. Istnieje sporo metod na właściwe prezentowanie danych. Zdecydowanie częściej niż inne typy, informacje na temat systemów i procedur są przedstawiane za pomocą różnych rodzajów schematów, takich jak: wykresy, diagramy, schematy blokowe, przypadki użycia i tym podobne. Jednakże, wyłączając osoby posiadające duże doświadczenie w ich tworzeniu, większości z nas często zdarza się popełniać dość głupie błędy podczas tworzenia nawet najprostszych wykresów i diagramów.

infogram-1

Aby uniknąć wprowadzania w błąd swoich klientów oraz tworzyć łatwe do zrozumienia i przyswojenia wykresy/diagramy/schematy prezentujące poprawnie i w zwięzły sposób informacje o Twojej firmie, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z automatycznego narzędzia, które pobiera dane jako dane wejściowe i zwraca gotowe wykresy. W tym artykule skoncentrowaliśmy się na jednym tego typu internetowym narzędziu, które służy do tworzenia estetycznych, interaktywnych wykresów. Jest skierowane do wszystkich tych, którzy chcą tworzyć wspaniałe schematy za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Przedstawiamy Infogr.am!

Infogr.am – tworzenie i publikowanie interaktywnych oraz przyciągających uwagę wykresów i schematów

Infogr.am pozwala tworzyć i publikować piękne wizualizacje Twoich danych. Wysoce interaktywne i responsywne wykresy pozwalają użytkownikom jak nigdy dotychczas dosłownie bawić się graficznymi reprezentacjami danych.

Rozważmy następujący scenariusz. Widzisz przed sobą skomplikowany wykres, którego zupełnie nie rozumiesz. Nie potrafisz pojąć na pierwszy rzut oka, jak dane z osi X wpływają na wartości osi Y. Chciałbyś, by znalazło się tu pewne objaśnienie wykresu, które sprawi, że jego przyswojenie stanie się łatwiejsze. Dzięki Infogr.am, nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych wyjaśnień. Możesz klikać i przeciągać lub dotykać i przeciągać wartości zaprezentowane na wykresach, aby zobaczyć w czasie rzeczywistym ich wpływ na inne wartości i w mig zrozumieć wszystkie zawiłości.

Infogr.am pozwala tworzyć wykresy, które reagują na Twoje polecenia. Jego interaktywne wizualizacje dodają zupełnie nowy wymiar dla zaangażowania i doświadczenia wszystkich czytelników, bez względu na to z jakich korzystają urządzeń. Co więcej, możesz podłączyć bezpośrednio źródła danych do infografik Infogr.am w taki sposób, że wykresy będą aktualizowane w czasie rzeczywistym, by uwzględniać najnowsze zebrane dane. Korzystanie z danych statycznych do wykresów właśnie przeszło do historii! Dodatkowo, dzięki Infogr.am możesz umieszczać i udostępniać infografiki i wykresy w dowolnym miejscu – w dokumentach, na stronach internetowych itp. Nawet jeśli chcesz, to możesz je pobrać i dzielić się nimi zupełnie prywatnie. Poza tym to unikalne narzędzie pozwala także brandować wykresy. Zawsze, gdy będziesz miał potrzebę wprowadzić trochę życia do raportu lub sprawozdania, za pomocą kilku kliknięć dołącz do niego dopasowaną, atrakcyjną wizualnie, brandowaną infografikę z Infogr.am.

Dzięki ponad 30 typom wykresów (wykresy słupkowe, wykresy liniowe, wykresy powierzchniowe i punktowe itp.) do wyboru, Infogr.am daje pewność, że znajdziesz w nim co najmniej jeden schemat dostosowany w pełni do Twoich potrzeb.

infogram2

Jak to działa?

Narzędzie skupia się na czterech obszarach. W zależności od potrzeb, możesz użyć Infogr.am w jednej z czerech kategorii:

  • media i blogi,
  • edukacja,
  • marki,
  • organizacje.

Dla każdego z dostępnych obszarów, musisz najpierw założyć darmowe konto na stronie narzędzia. Wszystko, co jest potrzebne do rejestracji, to Twoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz do czego chcesz używać Infogr.am (wybój jednej z kategorii wymienionych powyżej).

Po utworzeniu konta, możesz od razu przejść do projektowania. Wybierz, co chcesz stworzyć: infografikę lub raport/wykres lub schemat/mapę. Wszystkie te opcje są wyświetlane w małych niebieskich kwadratach i najeżdżając na nie myszką, pojawi się znak „+” pozwalający dodać nowy element. Można utworzyć folder dla każdego projektu i przechowywać w nim stworzone wykresy.

Infografika lub raport

Kliknięcie tej opcji rozszerza sekcję, by wyświetlić różne szablony dla Twojego projektu. Znajdziesz tutaj zarówno darmowe, jak i płatne motywy. Początkującym radzimy trzymać się póki co darmowych szablonów. Każdy motyw charakteryzuje się własną paletą kolorów i schematami czcionek. Aby wybrać szablon, wszystko co musisz zrobić, to najechać na niego kursorem i kliknąć na pojawiające się polecenie „Użyj projektu” („Use Design”). Gdy dokonasz wyboru, w okienku pop-up wyświetli się przykładowy wykres wraz z pomocnymi wskazówkami, jak na nim pracować. Postępuj zgodnie z nimi, by nauczyć się podstaw obsługi narzędzia. Podwójne kliknięcie na wartościach otwiera po lewej stronie podobny do Excela edytor, gdzie można wprowadzać swoje wartości. W tym miejscu można również zmienić rodzaj wykresu. By bezpośrednio załadować wartości, można również przesłać pliki CSV lub Excel do narzędzia.

Wykres lub schemat

Kliknięcie tej opcji otwiera okienko pop-up z opcjami wykresu po lewej stronie oraz opcjami formatu po prawej stronie ekranu. Na przykład, wykres słupkowy w zaokrąglonym formacie wyświetli wizualizację informacji za pomocą kolorowych zaokrąglonych słupków. Edycja i inne opcje są dostępne w sposób opisany powyżej.

Mapa

Po kliknięciu tej opcji otworzy się okienko pop-up z czarno-białą mapą świata. Wszystkie dostępne państwa znajdują się na liście po lewej stronie ekranu, a odpowiednie dla nich mapy otworzą się w okienku po prawej, gdy klikniemy na nazwie danego kraju. Z bezpłatnego konta dostępne są tylko mapa świata oraz mapa USA. Gdy potrzebujesz więcej map, będziesz musiał skorzystać z jednego z płatnych pakietów. Opcje edycji zostały opisane powyżej.

Oprócz wymienionych wyżej opcji, możesz także zaimportować dane lub źródło z Google Spreadsheet, Dropbox, OneDrive lub wątku JSON.

infogram3

Dodatkowe funkcjonalności

Infogr.am może być również wykorzystywany do pracy dla całego zespołu. Udostępnianie folderów, nadawanie uprawnień dostępu i prosta polityka cenowa, gdzie płaci się za konkretną ilość użytkowników, może pozwolić Twojemu zespołowi skutecznie wyświetlać dane w najlepszy możliwy sposób dzięki Infogr.am. Jednak ta funkcjonalność nie jest dostępna w podstawowym pakiecie. Musisz wykupić abonament Business lub Enterprise, by z niej skorzystać.

Plusy i minusy

Plusy narzędzia wynikają bezpośrednio z opisu powyżej.

Jeśli chodzi o wady, to wszystko generalnie sprowadza się do ceny. Cena 25 dolarów za osobę miesięcznie w pakiecie Pro i 79 dolarów za pojedynczą/zespołową licencję Business sprawia, że narzędzie jest dosyć drogie.

Podsumowanie

  • Kto by pomyślał, że tworzenie infografik może dawać tyle frajdy? Sprawdź sam! infogr.am/ @infogram via @MonitoringStron

    Tweetnij to

Infogr.am jest naprawdę świetnym narzędziem. Bez żmudnego uczenia się obsługi, pozwala na tworzenie atrakcyjnych i interaktywnych wykresów i raportów, które sprawią, że w Twojej pracy pojawi się powiew świeżości. Jeśli nie szukasz bardzo rozbudowanych funkcjonalności, to narzędzie da Ci wszystko, czego potrzebujesz. A gdy będziesz jednak chciał czegoś więcej, to będziesz już musiał niestety za to zapłacić!

Komentarze zamknięte.

  • Obserwuj nas

  • Przeglądaj Kategorie



  • Super Monitoring

    Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


    Wypróbuj bezpłatnie

    lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
  • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
    Super Monitoring
    lub dowiedz się więcej
    o monitorowaniu stron